Ez az ismertető arról szól, hányféleképpen és hol veheted fel a kapcsolatot a Wikipédia munkatársaival, akik közé magad is tartozol, amint akár csak egy szerkesztés is van a hátad mögött, ugyanis a szerkesztés maga is kapcsolatfelvétel egy interaktív enciklopédiában. Alább a kapcsolatfelvétel módjait az olvasó és kezdő szerkesztő tipikus igényei és problémái szerint vesszük sorra.
Wikipédiával kapcsolatos kérdéseiddel megtalálsz minket a következő e-mail címeken:
Hiányosságot és hibát találtál • Ha hiányosságot vagy hibát találtál, és az enciklopédia valamelyik szócikkét akarod szerkeszteni, akár azonnal elkezdheted a lap tetején látható szerkesztés fül segítségével, nem kell (bár ajánlott) bejelentkezned (regisztrálnod magad) vagy elolvasni a szokásokat rögzítő útmutatókat és irányelveket. Ugyancsak egészen nyugodtan javíthatod a nyilvánvaló vandalizmust, szándékosan értelmetlen tartalmat.
Megjegyzést szeretnél tenni • a vitalapot (mely minden oldalnak van) az adott szócikkre vonatkozó megjegyzésekhez használhatod – ha még piros a lap tetején a második, vitalap feliratú fül, az csak azt jelenti, hogy az erre a célra elkülönített oldalra még senki sem írt semmit, kattints rá bátran, és legyél te az első hozzászóló.
Wikipédián kívüli kapcsolat a szerkesztőkkel
Azonnali üzenet • Egyes szerkesztők közzéteszik azonnali üzenetküldő alkalmazáson keresztüli elérhetőségüket a szerkesztői lapjukon, ezeket ott kell keresned. Az adminisztrátorok elérhetőségeit itt találod. Az ilyenfajta kapcsolódáshoz a megfelelő programnak futnia kell mindkét számítógépen.
E-mail • Azoknak a szerkesztőknek, akik beállították ezt a lehetőséget a Speciális:Beállításaim oldalon, küldhetsz (már ha te is beállítottad) e-mailt a Wikipédia segítségével úgy, hogy a cím maga közben nem válik nyilvánossá. Az e-mail küldés helye: Speciális:E-mail küldése/Saját azonosítónk.
A műszaki kocsmafalon írhatod meg, ha valamilyen rendellenességet tapasztaltál.
Cikket/bármit írnék a Wikipédiáról
Ha pontos cikket szeretnél írni a Wikipédiáról
Ha tájékoztatni szeretnéd a szélesebb közvéleményt az itt folyó munkáról, bátran kérdezz az info-hu (kukac) wikimedia.org e-mail címen vagy az adminisztrátorok üzenőfalán.
Ha magát a szerkesztői közösséget kérdeznéd meg, ezt a kocsmafalnak nevezett közösségi üzenőfalon teheted meg a legegyszerűbben.
Tartalmi problémád akadt • A Kocsmafal megfelelő szekcióiban tehetsz fel kérdéseket a már létező és még csak tervezett lapok, szócikkek különféle részletkérdéseivel (és egyáltalán bármivel) kapcsolatban. A Kocsmafal a Wikipédia szerkesztőinek általános fóruma.
Szeretnék valamit megbeszélni egy konkrét cikk szerkesztőivel • Az aktuális cikk tetején lévő laptörténet fülre kattintva időrendben visszafelé előtted áll, hogy mely szerkesztők alkották meg azt a lapot. Nevükre kattintva (ha az kék) megjelenik bemutatkozó lapjuk, melynek tetején a második fül a hozzá tartozó vitalap, mert ilyen bizony a szerkesztőknek is van. Ott lehet nekik üzenni. Üzenetet hagyni a vitalapjuk tetején, a szerkeszt lapfül melletti keresztre kattintva a legalkalmasabb.
Szeretném tudni úgy általában, hogy kik és mit alkotnak itt • A Wikipédia bal oldali navigációs menüjében a friss változtatások feliratra kattintva láthatod azokat a szerkesztőket, akik éppen a lapokon szorgoskodnak, dolgoznak, alkotnak. Nevükre kattintva (ha az kék) itt is megjelenik a bemutatkozó lapjuk, és mellette második fülként a vitalapjuk.
Bizonyos témával foglalkozó szerkesztőket szeretnék elérni • Az egy-egy területet gondozó szerkesztőket a fejlesztő műhelyek fogják össze, azokhoz is tartozik külön műhelyoldal és vitalap, lehet üzenni nekik.
Látni szeretném az összes szerkesztő listáját • Két listánk van a szerkesztőkről, a kézzel frissített Wikipédisták oldal az aktív szerkesztőket listázza, az automatikus összes regisztráció oldal pedig az összes regisztrált szerkesztőt függetlenül attól, hogy volt-e akár csak egy szerkesztésük is.
Sürgős vagy kiemelt ügyben szeretnék az ügyvitelért felelős szerkesztőknek üzenni • A Wikipédia adminisztrációs munkáit az adminisztrátorok látják el, nekik lehet üzenni az adminisztrátorok üzenőfalán.
Más nyelvű Wikipédiák
Más nyelveken működő Wikipédiákról itt találhatsz összesítést: List of Wikipedias(angolul).
A nemzetközi munkában résztevőket az alábbi oldalak listázzák: