Vita:Roger Bacon
"A tudatlanság négy forrásának a tekintélyek esztelen tiszteletét, a tudatlanok hamis ítéletét, a tévedhetetlenségük hiúságát tartotta."
"Két fegyverünk a félelem és meglepetés... és a könyörtelen hatékonyság... Három fegyverünk félelem és meglepetés és a könyörtelen hatékonyság... és majdnem fanatikus rajongásunk a Pápa iránt. A mi négy... nem... Főbb fegyvereink között... főbb fegyvereink között találhatók olyan eszközök, mint félelem, meglepetés..." :) SyP 2006. szeptember 11., 12:04 (CEST)
"amit 1267-ben írt: „negyven éve már annak, hogy megtanultam az ábécét”." Ezek szerint 1220 körül születethetett, nem? Vagy 13 évesen került iskolába? misibacsi 2006. október 7., 12:55 (CEST)
nem az a gond hány évesen került iskolába, hanem hogyha nem ismerjük születésének pontos dátumát akkor mért van ott??? az efféle ellentmondásokkal van teli a wiki, ráadásul nagyrészt egy cikken belül – Aláíratlan hozzászólás, szerzője 91.127.247.165 (vitalap | szerkesztései) 2008. május 31., 10:07
összefüggés és magyarázat keresése[szerkesztés]
1241-ben Franciaországba utazott és a párizsi egyetemen tanított, de mivel Arisztotelész művei akkoriban csak arabul voltak olvashatóak, hamarosan "felmondtak" neki.
Ha valaki érti, legyen szíves magyarázza el, mi az összefüggés a "párizsi egyetem", "Arisztotelész", az "arab nyelv" és a "felmondás" között, mert mindössze ezeket hagyja homályban a fenti mondat. misibacsi*üzenet 2009. január 18., 21:01 (CET)
- Az ezt előző mondat informál arról, hogy Bacon, mai szóhasználattal mondjuk úgy Arisztotelészre specializálódott, tehát róla tanított volna. De mivel mint tudjuk Arisztotelészt a kora középkori Európa nem ismerte, művei csak arabul voltak elérhetőek. Az európai lakosságra azonban nem volt jellemző az arab nyelv ismerete, Arisztotelész tanítása pedig a művei nélkül elég abszurd lett volna. Mi van ezen nem érthető?– Gothika vita 2009. január 18., 21:22 (CET)
Kapcsolódó szócikk[szerkesztés]
Miért a 12. századi reneszánsz a kapcsolódó szócikk? Hiszen a 13. században élt?